مردی با فروش چسب بتن هیلتی به جزیره سنت لوسیا سفر کرد

سه نوع اصلی چسب بتن هیلتی سیمان وجود دارد که برای چسباندن چیزها به بتن یا چسباندن بتن به یکدیگر استفاده می شود. آنها اپوکسی، رزین و ملات سنتی هستند.

سه نوع مختلف چسب سیمان هر کدام نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند و هر کدام برای شرایط مختلف مناسب هستند. اپوکسی نوع خاصی از چسب سیمان سخت و مقاوم در برابر آب و هوا است.

اپوکسی با دوام ترین چسب سیمان طولانی مدت است که می تواند در برابر آب و هوا، دما، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و حتی انواع خاصی از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی که سیمان با آن مواجه می شود، مقاومت کند.

اپوکسی اغلب برای چسباندن بتن یا سیمان در زیرزمین ها یا کاربردهای بیرونی استفاده می شود و ملات های اصلاح شده با اپوکسی ممکن است برای چسباندن بلوک یا سایر مصالح ساختمانی بتنی به یکدیگر استفاده شوند.

با این حال، اپوکسی می تواند گران باشد و استحکام آن همیشه در هر کاربرد مورد نیاز نیست. رزین نوع دیگری از چسب سیمان یا بتن است. چسب های مبتنی بر رزین می توانند به سرعت خشک و سخت شوند.

به این معنی که می توانند با سرعت بیشتری نسبت به چسب های مبتنی بر اپوکسی آماده استفاده شوند. رزین ها دارای مزیت دیگری هستند که پس از خشک شدن در برابر انقباض و سایش مقاوم هستند.

استفاده های رایج از چسب های مبتنی بر رزین عبارتند از: باند فرودگاه، پل ها و دیگر مناطق پرتردد. آنها در جایی استفاده می شوند که سیمان یا بتن و مواد چسبانده شده باید اندازه و شکل فعلی خود را در شرایط استرس زیاد و استفاده مکرر حفظ کنند.

مجدداً، مانند اپوکسی، رزین ها اغلب در کاربردهای معمولی روزمره بتن استفاده نمی شوند، زیرا هزینه و سطح مهارت لازم برای استفاده صحیح از سیمان یا چسب های بتن بر پایه رزین است.